Header
برای حضور در فین استارز کلیک کنید.
  • اشاعه فرهنگ سرمايه گذاري، مهمترين هدف فاينکس 2017

  • فاينکس فضايي براي تعامل با ذي‌نفعان است

  • دهمين دوره نمايشگاه بورس در فروردين سال آينده

  • فاينکس 2017، ويترين بازار سرمايه

  • توصيه وزير اقتصاد به فعالان بازار مالي براي حضور در نمايشگاه فاينکس

  • برگزاري نمايشگاه فاينکس بستر مناسبي براي ارتباط با صاحبان کسب و کار است

  • نمايشگاه فاينکس، حرکتي رو به جلو براي توسعه بازار سرمايه

  • نمايشگاه فاينکس نقش مهمي در شناسايي فرصت هاي سرمايه گذاري دارد

  • در نشست خبري فاينکس 2017 مطرح شد بزرگترين رويداد مالي ايران هفته آينده برگزار مي‌شود

اخبار   بازگشت   
تاریخ: 1395/12/17
زمان :00: 58
نوع : خبر

توصیه وزیر اقتصاد به فعالان بازار مالی برای حضور در نمایشگاه فاینکس

 

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی به فعالان بازار مالی کشور توصیه کرد در دهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (فاینکس 2017) حضور پیدا کنند.

به گزارش ستاد خبری فاینکس، وزیر اقتصاد بازارسرمایه را بهترین و مهمترین محل برای دارایی های مردم اعلام کرد و در برابر این نکته که بورس در ۲ سال اخیر سودی نداشته که نصیب سرمایه گذاران کند،گفت:با سودآور شدن بنگاه ها ، بورس جذاب شده و باعث ورود سرمایه ها می شود.

علی طیب نیا که در مراسم راه اندازی نخستین معاملات پسته در بورس کالا حضور داشت گفت: با راه اندازی معاملات این محصول در بورس کالا و کشف فیمت آن در بازاری شفاف، مسیر مهمی برای جهانی شدن محصولات کشاورزی به خصوص پسته فراهم و گام بزرگی برداشته می شود و می تواند به جهانی شدن پسته و افزایش صادرات کمک کند.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری به تحولات بازار سرمایه و تشکیل بورس ها و معرفی ابزارها و بازارهای نوین مخصوصا" در دوران بعد از تصویب قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر 84 اشاره کرد و گفت: بدون شک بازار سرمایه دارای قابیلت های مختلفی بوده و در تولید و اقتصاد و ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی و تامین مالی بنگاه ها نقش مهمی دارد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه اقدامات موثری برای عمیق تر کردن بازار سرمایه و توسعه آن انجام شده، گفت: بازار سرمایه از یک طرف محلی مناسب برای جذب دارایی‌های مردم و از طرف دیگر محلی برای تامین مالی فعالیت‌های اقتصادی بوده و می تواند با مکانیزم شفاف، بازدهی و ریسک مناسبی که دارد بهترین محل برای سرمایه گذاری باشد.

طیب نیا افزود: مردم به طور سنتی عادت به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و طلا کرده اند اما بازار سرمایه این امکان را فراهم می کند که پس انداز و دارایی مردم به سرمایه تبدیل شود. بنابراین بازار سرمایه مهمترین محل برای دارایی خانواده ها در بازاری شفاف و با وجود انواع ابزارها بوده و تلاش می کنیم بازار سرمایه را در همه ابعاد توسعه دهیم .

وی در حاشیه این مراسم و هنگامی که به فعالان بازار سرمایه توصیه می کرد در نمایشگاه بورس ، بانک ، بیمه (که 26 تا 29 فروردین برگزار خواهد شد) حضور داشته باشند، اظهار داشت: واقعیت این است که علاقمند به توسعه بازار و وضعیت مناسب شاخص بورس هستیم و مردم در برابر ورود دارایی ها باید به سودآوری مناسبی برسند.

طیب نیا در پاسخ به این نکته که بازار سهام در دو سال اخیر با کاهش قیمت ها و شاخص همراه بوده و سودی به همراه نداشته که نصیب سرمایه گذاران کند، اظهار داشت: مسلما" برای افزایش سوددهی بورس ، باید سود بنگاه های اقتصادی افزایش یابد. بر همین اساس تمرکز اصلی را بر شناسایی و حل مشکلات بنگاه ها گذاشته ایم.
Copyright © 2014 | Managment and Trade Solutions | All rights reserved