یک تحلیل گر خبره بازار سرمایه: بورس پتانسیل رشد سودآوری مناسب تحت تاثیر رشد قیمت ارز را داراست

یک تحلیل گر خبره بازار سرمایه: بورس پتانسیل رشد سودآوری مناسب تحت تاثیر رشد قیمت ارز را داراست

فاینکس ٢٠١٩، بهترین مکان برای شناساندن خدمات بازار سرمایه به عموم مردم خواهد بود

بورس۲۴ : فرهنگ حسینی کارشناس بازار سرمایه، بورس ایران را طی چند سال اخیر در حال تحول و پوست‌ اندازی شامل ایجاد حوزه‌ های جدید معاملاتی و ابزارهای تازه عنوان کرد و ‌گفت: با در نظر گرفتن این موضوع که بازار سرمایه نقش مناسبی در بازار پول و بازار بدهی کسب کرده است، شاهد حضور استارت آپ‌ های مختلفی در حوزه بازار سرمایه هستیم.  

این کارشناس بازار سرمایه افزود: بنابراین گسترش این بازار و ورود بازیگران جدید سبب می‌ شود، که فاینکس 2019، محلی برای تبادل اطلاعات و معرفی محصولات جدید باشد.  

وی با مثبت دانستن این رویداد برای معرفی خدمات بازار سرمایه به عموم مردم تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه می‌ تواند به افزایش اعتماد و اقبال به ابزارهای موجود در این بازار منجر شود.

او گفت: در یک نمونه بسیار مهم، با وجود توقف صدور و ابطال صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری در شعب بانک‌ ها، شاهد استقبال سرمایه‌ گذاران برای خرید این واحدها از طریق تامین سرمایه‌ ها و سامانه‌ های آنلاین بوده‌ایم.

او گفت: همچنین ابزارهای نوین مانند صندوق طلا و صندوق‌ های کالایی را گزینه‌ هایی جذاب برای مردم جهت سرمایه‌ گذاری دانست که می‌ تواند با معرفی مناسب، سبب جذب گسترده سرمایه‌ های بازارهای مشابه و ابزارهای فیزیکی شود. 

این فعال اقتصادی در ادامه تصریح کرد: گسترش حمایت از کسب و کارهای نوین برای حضور و معرفی ابزارها و فناوری‌ های خود و همچنین پوشش مداوم و دائمی این موضوعات و ابزارهای بازار سرمایه در رسانه‌ های مختلف می‌ تواند به اثربخشی بیشتر چنین رویدادهایی منجر شود.

مدیر عامل شرکت گروه صنعتی و معدنی امیر، در بررسی بازار سرمایه در سال جدید، ضمن موثر دانستن ریسک‌ های خارجی و داخلی در این بازار گفت: این در حالی است، که افراد بسیاری ریسک مقدار فروش و قیمت شرکت‌ ها را به عنوان ریسک اصلی می‌ دانند؛ همچنین بازار سرمایه با ریسک در خصوص دخالت‌ های دستوری دولت مواجه است، موضوعی که در نیمه نخست سال 1397 به شدت مشاهده شد، به طوری که همچنان شاهد ارز چندین نرخی و قیمت‌ گذاری دولتی برخی از محصولات و فشار بر تولید کنندگان و صادر کنندگان هستیم. 

وی اضافه کرد: با این حال، با فرض باقی ماندن وضعیت تولید و فروش سال 97 در سال جدید، بازار سرمایه پتانسیل رشد سودآوری مناسب تحت تاثیر رشد قیمت ارز را دارا است.

اطلاعات تماس مجری

  • محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران - ورودی شرقی سالن 5 (سالن ملل) - طبقه منفی یک - شرکت بانیان امید
  • 021-74501000
  • 021-74501000 - داخلی 601
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Top