معاون توسعه بازار فرابورس عنوان کرد: جهت گیری فاینکس 2018 در حمایت از اقتصاد دانش بنیان

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | یکشنبه 5 فروردین 1397 در ساعت 14 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

معاون توسعه بازار فرابورس عنوان کرد:
جهت گیری فاینکس 2018 در حمایت از اقتصاد دانش بنیان

معاون توسعه بازار شرکت فرابورس با تشریح فعالیت ها و دستاوردهای این شرکت در سال 96 ، یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه را فرصتی برای هماهنگی اضلاع اساسی اقتصاد کشور در راستای حمایت از اقتصاد دانش بنیان دانست.

رضا غلامعلی پور معاون توسعه بازار فرابورس با اشاره به اقداماتی که سال گذشته در بازار فرابورس صورت گرفته است، گفت: سال گذشته 15 مرحله از اسناد خزانه اسلامی توسط دولت منتشر شد که هدف از آن بازپرداخت بدهی پیمانکاران بود. جمع مبلغ این اوراق 22 هزار  و 500 میلیارد تومان شد که به واسطه آن  بخش قابل توجهی از بدهی های دولت تسویه شد .اقدام بااهمیت دیگری که در حوزه بازار بدهی صورت گرفت، انتشار اوراق با  مقاصد مختلف بود. به عنوان مثال اوراق مرابحه گندم از جانب دولت برای بازپرداخت بدهی های دولت به کشاورزانی که گندم به دولت تحویل داده بودند و همچنین اوراق مرابحه بابت بازپرداخت بدهی هایی که بابت طرح بیمه سلامت بود، پرداخت شد. انتشار هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای طرح برقی کردن قطار تهران- مشهد نیز از دیگر موارد بود.
معاون توسعه بازار فرابورس  اظهار کرد: اتفاق بسیار مثبت در سال 96 ورود اسناد خزانه با نماد سخاب به بازار  فرابورس بود که باعث شد ارزش این اوراق به طور قابل توجهی رشد کند و نرخ تنزیلی که پیمانکاران از بابت ان در رقم های زیاد متضرر می شدند بهبود پیدا کند که عملا ان ضرر و زیان پیمانکار ناشی از وجود بازار غیر رسمی از میان رفت.
وی با بیان این که فرابورس تاکید ویژه ای  بر توسعه دانش و نوآوری  در بازار سرمایه و حمایت از صنایع دانش بنیان دارد، افزود: در فرابورس شرکت های کوچک و متوسط را داریم و به همین منظور صندوق های جسورانه  ایده ها را پرورش می دهند و تبدیل به شرکت های استارتاپی می کنند که این شرکت های استارتاپی زیربنای اقتصاد دنیای امروز را تشکیل می دهند.
این مقام مسئول در بازار سرمایه  با اشاره به برگزاری یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اظهار کرد: یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه فرصتی برای هماهنگی اضلاع اساسی اقتصاد کشور در راستای حمایت از اقتصاد دانش بنیان است. بر این اساس جهت گیری این رویداد به سوی دانش بنیان کردن اقتصاد کشور با استفاده از پتانسیل موجود در بازار سرمایه، بازار پول و بازار بیمه است. ما در این نمایشگاه رویداد فین استارز را داریم که فرصت خوبی برای جامه عمل پوشاندن به اهداف حمایتی از بازار سرمایه و ایده های نو و به ویژه صنایع دانش بنیان است. وی تصریح کرد: برگزاری این رویداد کمک می کند که صاحبان صنعت و صاحبان پول و سرمایه،  صاحبان علم و دانش را پیدا کنند و این رویداد یک فضای تبادل برای آنها باشد و در نهایت کمک کند که ما از حوزه اقتصاد مبتنی بر نفت فاصله بگیریم و به سمت ارزش افرینی با استفاده از دانش حرکت کنیم.

معاون توسعه بازار فرابورس  با تاکید بر ضرورت تامین مالی شرکت های استارتاپی گفت: رویداد فاینکس 2018 فرصتی مناسب برای شرکت های استارتاپی است که با ظرفیت های به وجود آمده در بازار سرمایه برای تامین مالی خود آشنا شوند و از این ظرفیت ها استفاده کنند. وی ادامه داد: شرکت های استارتاپی از یک جایی بزرگ می شوند و نیاز به تامین مالی بزرگ تر دارند به همین دلیل لازم است در قالب سی وی ها و صندوق های جسورانه در بیایند و در قالب این صندوق ها فعالیت کنند که کار مهم فرابورس طراحی این پروسه بوده است. تمامی مراحل از مرحله ایده تا پروراندن آن و تا شروع یک کسب و کار کوچک تا بالغ شدن آن در فررابورس طراحی شده و این امر می تواند نوید بخش تامین مالی بهتر شرکت های استارتاپی باشد.
غلامعلی پور با بیان اینکه فین استارز 2018 فضایی ایجاد می کنیم که  صاحبان ایده به صورت مستقیم با صاحبان  سرمایه در یک جا گرد هم آیند و بتوانند ارزش آفرینی مورد انتظار را ایجاد کنند، گفت: اقتصاد دانش بنیان نیازمند سرمایه گذاری و حمایت تمام اضلاع اقتصاد کشور است و با توجه به این که بازار سرمایه تلاش خوبی در این راستا انجام داده، برای عملی کردن این ایده ها نیاز به منابع بانک ها و بیمه ها هم هست تا با هم افزایی این سه ضلع، شاهد تحول اقتصاد کشور باشیم.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :